Kniepertjes actie wederom geslaagd

Dat Marie ziek was wisten we, maar dat ze de volgende dag al in het ziekenhuis moest worden opgenomen daar schrokken we van. Na een aantal onderzoeken werd bekend dat Marie zéér ernstig ziek was. Uitgedokterd in het ziekenhuis ging ze naar de fam. van der Wijk-Glaasker in de Valtherblokken waar de familie Marie de laatste dagen heeft mogen verzorgen. Op zaterdagmorgen hebben een aantal mensen alles klaar gezet voor het bakken, sorteren en inpakken etc. zodat we op maandagmorgen 1 december gelijk om 9 uur konden starten. Na wat aanloopprobleempjes bij een enkele bakker liep het verder gesmeerd. De kniepertjes waren prima van smaak, zo werd er onder de fijnproevers geconstateerd. Misschien wat zoeter dan voorgaande jaren. Over smaak valt niet te twisten. Geert Ottens had het deeg bij een andere bakker besteld. Nieuw was dit jaar, de semi automatische balletjes makers, die door Roelof Dol was ontworpen. Na wat uitproberen ging het steeds beter en werden de ’balletjes’ in sneltreinvaart gefabriceerd. De dames die jaren achtereen de balletjes met de hand hadden gedraaid keken toch wel wat sneu, maar pakten het sportief op, gaven zich gewonnen en hielpen met andere werkzaamheden zoals sorteren, inpakken, zakjes vastknopen en op routes zetten. Tijdens het koffie drinken waren er 23 personen aanwezig. Vanzelfsprekend werd er over Marie gesproken. Vele jaren achtereen heeft zie zich ook ingezet voor deze actie ten behoeve van de kerk. We hebben een kaart met onze namen er op naar haar gestuurd. Meerdere mensen bleven tussen de middag om gezamenlijk een broodje en soep te eten. Traditie getrouw nam Aaf Stuiver de catering voor haar rekening. We konden kiezen uit twee verschillende soepen door Aaf gemaakt, welke uit eigen ervaring beide voortreffelijk smaakten. Jammer dat Aaf het recept geheim houdt. Na de middag werden de eerste kniepertjes door de bezorgers bij onze klanten afgeleverd. Maandag bakten we tot een uur of negen door. Dinsdagmorgen was er weer een grote opkomst van mede-werkers. De sfeer was wederom prima. Het was rond de klok van zeven uur dat de laatste kniepertjes de ijzers verlieten. Inmiddels waren de meeste bestellingen al bezorgd. Afgesproken werd dat we de volgende morgen de laatste kniepertjes zouden inpakken en dat we de kerk weer ‘spik en span’ zouden maken. Woensdagmorgen vanaf half negen met z’n allen alles schoongemaakt en opgeruimd. Tijdens het koffiedrinken werd er tegen elkaar gezegd dat deze actie ook een vorm van “samen gemeente zijn” is. Het was goed om als gemeenteleden op zo’n manier voor onze gemeente samen bezig te zijn. Er waren nog ca.100 zakjes niet verkocht. Ervaring leert dat deze wel een bestemming vinden, wat inderdaad het geval was. Het kniepertjes actiecomité wil iedereen, die heeft meegeholpen met deze actie, hartelijk bedanken. Inmiddels hebben we meerdere signalen ontvangen dat de kniepertjes uitstekend van smaak zijn en dat er zelfs een aantal zakjes in Londen bij de thee worden geserveerd. Het netto bedrag van deze actie, bestemd voor het werk van onze gemeente bedraagt € 1240,- Wij zijn heel dankbaar en tevreden dat deze actie zo geslaagd is. Namens het comité Jan Ketelaar